Pani Trzeba i Pan Musimy

Znacie tę parę? Ja bardzo chciałbym ich spotkać ale do tej pory zdarzyło mi się tylko o nich słyszeć. Głównie w dużych organizacjach, które nie wiedzieć czemu ta para upodobała sobie. Są jak duchy. Wszyscy o nich mówią ale nikt ich nie widział osobiście. Do tej pory udało mi się na ich temat ustalić, że bardzo chętnie występują przed szereg i chętnie biorą na siebie wszelkie zobowiązania. Nie mniej jednak ich zamiłowanie do leniuchowania powoduje, iż sprawy których się podejmują rozpływają się w gęstej mgle. Myślę że ta skądinąd urocza para obdarzona jest tajemnymi mocami. Z pomocą tej magii czynią sprawy, które wcześniej jawiły się wyraźnymi, bezkształtną masą. Z czasem zaś nikną zupełnie, wtapiając się niezauważenie we mgłę która je okrywa. Co więcej w nas pozostaje nieodparte odczucie jakoby wcześniej wymienione zobowiązania, zobowiązaniami de facto nie były a ważne sprawy przestały być ważnymi. Zaiste czarodzieje. Trzeba ich w końcu poznać więc Muszę się kiedyś za to zabrać.

Na całe szczęście ta urocza para zdecydowała się na posiadanie potomstwa. Opatrzność obdarzyła ich pięcioraczkami. Nie można rodzicom odmówić fantazji bowiem imię każdego z nich zaczyna się od tej samej litery. Może zdarzyło się Wam ich poznać? Na złość rodzicom upodobali sobie małe sprawnie działające organizacje. Oto oni: What, Who, Where, When oraz ostatni ale najważniejszy Why. Jak to z dziećmi bywa, mają tę z pozoru upierdliwą cechę powtarzania pytania po raz kolejny, aż zirytowani udzielimy odpowiedzi. Nie zadowala ich również byle jaka odpowiedź na odczepnego. W genach przejeli magiczne umiejętności. Kiedy pracują razem, cuda się dzieją się i są naszym udziałem. Czasem dołącza do nich cioteczna siostra o wdzięcznym imieniu How, ale to już inna bajka. Od czasu kiedy się z nimi zakumplowałem moje sprawy “magicznie” przestały się rozmywać we mgle.

KarmaEquity
Wpis niniejszy dedykuję Kseni Biber, która wiele lat temu nie przedłużyła mojego okresu próbnego w dużej korporacji. Będąc zaś uważnym obserwatorem zasugerowała powrót do samodzielnej działalności. 🙂

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Na razie brak komentarzy.

Zostaw odpowiedź